У  периоду од 1. до 7. октобра обележили смо Дечију недељу, која се ове године одржава под слоганом:  „Моје је право да живим срећно и здраво – за одрастање без насиља”. Ове године циљ је да се скрене пажња најшире јавности на проблем насиља над децом, а сви одговорни актери позову на деловање у циљу нулте толеранције према насиљу и заштите сваког детета у нашем друштву.

У школи су се одиграле разне активности. Актив наставника физичког васпитања и спортска секција нижих разреда организовали су турнир у малом фудбалу, одбојци и измећу две ватре.

Ученици првог разреда су бојили на платоу испред школе.

Активности су се одигравале и у свим истуреним одељењима наше школе.

Ученици су се подсетили да треба ценити пристојност, толеранцију, уважавање, разумевање. Научили су да треба поштовати друге без обзира на верску и националну припадност.

« 2 of 2 »