И ове године  наставља се дугогодишња сарадања две побратимљене општине, Водњан из Хрватске и Блаца. Делегација ученика и наставника  допутовала је 22.1.2019. и била смештена  на Копаонику где су ученици уживали у зимским чаролијама. Ученици наше школе су имали организован одлазак на дружење са својим другарима. У петак 25.1.2019. ученици и наставници су били у посети основној школи . Приликом посете су присуствовали радионицама на часовима биологије и хемије. Заједно са својим другарима из Блаца правили су сапун и рециклирали папир.

У спортској хали дечаци су одиграли фудбалску утакмицу . Поподне су провели у пријатној атмосфери.

У вечерњим часовима ученици су отпутовали за Ниш одакле ће наставити пут Хрватске. Са собом су понели лепе успомене и стекли бројне другаре са којима ће и надање остати у контакту.