Дана 14.12.2021.г  одржано је предавање на тему безбедности  деце на интернету. Предавач је био новинар, публициста, писац и лиценцирани предавач МУП-а Влада Арсић. Основна порука била би била да интернет има много бенефиција и позитивних ствари али исто тако може да се злопутреби, па би деца морала бити веома пажљива при сваком клику и приступу интернету.

Безбедности деце на интернету је тема која је увек актуелна и на жалост из године у годину све важнија целој друштвеној заједници. Предавач Влада Арсић је овом приликом истакао да сви они који су до јуче вребали у школском дворишту, кафићу или граду, прешли су на друштвене мреже, где постављају своје  замке покушавајући на било који начин да учене децу и натерају их на сусрет. Предавање је одржано за ученике од петог до осмог разреда као и за представнике Савета родитеља.