Ученици VII1, IV1, IV2, IV3 у Блацу, као и ученици VI и VII разреда у Барбатовцу обележили су Дан дигиталног учења употребом дигиталних технологија у настави. Дан дигиталног учења има за циљ да промовише и подстакне употребу дигиталних технологија у процесу учења и посебно ставља акценат на иновативне и ефективне методе примене технологије у учионици. Обележавање је започело 2012. године, на идеју америчког удружења The Alliance for Excellent Education (All4Ed), односно Алијансе за одлично образовање и врло брзо се из САД-а проширило на цео свет. Са толико много врста дигиталних уређаја, образовних софтвера и мобилних апликација које се стално развијају, тешко је пратити најновија и највећа достигнућа у образовној технологији. Дан дигиталног учења је настао као начин активног ширења иновативних пракси и осигуравања да сви млади имају приступ квалитетним могућностима дигиталног учења без обзира на то где живе.

There is no gallery selected or the gallery was deleted.