Годинама уназад у нашој школи традиционално се обележава  Дечија недеља низом активности у свим разредима, како у централној школи, тако и на терену.  Овогодишња Дечија недеља је ове године одржана у периоду од 5. до 11. октобра 2020. године  под слоганом „Подељена срећа, два пута је већа“.  У периоду трајања Дечије недеље значајна пажња била је посвећена деци са сметњама у развоју и деци са инвалидитетом,  деци са Косова и Метохије и из дијаспоре, деци без родитеља, деци ромских и националних мањина, болесној деци…

Имајући у вид тренутну епидемиолошку ситуацију,  Дечија недеља се одвијала у складу са мерама безбедности.  Учитељи и наставници су са ученицима обележили ову дечију манифестацију на основу програма који је достављен од стране Министарства. Обележавање  Дечије недеље  су сви у есДневнику у напомени уписивали у виду активности којима је обележена Дечија недеља – по плану школе.

Програм обележавања Дечије недеље „Подељена срећа, два пута је већа“ у ОШ „Стојан Новаковић“:

ПОНЕДЕЉАК 05.10.2020. год.: Отварање Дечије недеље „Подељена срећа, два пута је већа“ -На часу српског језика (а и страним језицима) попричати са децом о значењу слогана, како га деца тумаче; -Правимо увод у Дечију недељу;

УТОРАК 06. 10. 2020. год. : Деца и спорт -На часу физичког  организовати неке забавне игре;

СРЕДА 07.10. 2020. год. : Деца и заштита животне средине -На часу биологије организовати неку активност на тему заштите животне средине;

ЧЕТВРТАК 08.10. 2020. год. Деца и образовање -Предлог је посета Народној библиотеци (разговор о значају читања, неке препоруке за читање);

ПЕТАК 09. 10. 2020. год.: Дан посвећен инклузији  -На часовима посветити посебну пажњу ученицима који раде по ИОП-у, да час буде усмерен на њих, или да они нешто прикажу на часу;

Реализација је протекла по плану, па су тако, поред индивидуалних активности у оквиру одељења, организоване и групне активности. Прва активност је била  у сарадњи са Народном билбиотеком „Рака Драинац“ – дружење са писцем Урошем Петровићем. Урош је веома занимљив и креативни књижевник, коме је ово дружење било повод за представљање нове књиге, али и за организовање радионице за децу- размишљање са загонеткама,решавање истих, као и причање прича.  Друга активност, као завршна на крају Дечије недеље била је у сарадњи са КЦ „Драинац“ где су ученици нижих разреда имали дружење и сликање са омиљеним ликовима из цртаних филмова. На крају дружења, а на радост и срећу најмлађих, сви присутни малишани су добили пригодне поклоне и украсне балоне. Дружење је протекло у лепој атмосфери, уз поштовање свих мера безбедности, у школском дворишту. Као закључак целе приче, може се рећи да је и ове школске године, без обзира на пооштрене сигуроносне мере, Дечија недеља успешно реализована.

Деца своју радост и вољу за дружењем могу и желе увек да поделе!