Дечија недеља се ове године обележава под слоганом, чија инспирација су стихови песме „Дете“ нашег великог песника Љубивоја Ршумовића. Дечија недеља је највећа национална манифестација за децу, која се сваког октобра одржава у циљу уједињења свих друштвених актера за побољшање положаја детета. Она је и прилика да се укаже на постигнуто, али и на оно што недостаје у области промоције и заштите дечјих права у Републици Србији.

Први дан дечије недеље – Дечија права и њихове жеље је обележен у издвојеном одељењу у Горњој Дрaгуши. Назив радионице је симболичан „Бело као слобода“. Учествовали су ученици од прво до осмог разреда са учитељицом и предметним наставницима. Ученицима  су дати пригодни задаци намењени њиховом узрасту. које су они решавали са великим интересовањем и вољом да покажу своје таленте.

Циљ сваког од нас треба и мора бити да децa буду заштићена и срећна, да живе у здравом и сигурном окружењу и у својој породици као највећој сигурној оази мира и среће.