У  периоду од 3. до 7. октобра обележили смо Дечију недељу, која се ове године одржава под слоганом:  „Нећу да бригам, хоћу да се играм”. Посебан акценат је стављен на остваривање права деце на игру и стваралаштво.

Организован је већи број програма за ученике. Ученици су прошли  обуку  за школске медијаторе.

Уторак, 4. октобар је  био посвећен спорту. Тог спортског  дана су се одиграла бројна такмичења у којима су ученици показали спретност  и брзину.  Најзанимљивије су игре са лоптама, вијачама, чуњевима и обручима.

Сви ученици су присуствовали  музичкој  радионици 5. октобра у спортској хали. За  ученике  су организоване караоке, а у наставку журка.

У  дворишту школе организована је 6. октобра  ликовна радионица.  Ученици  од 1.  до 4. разреда су цртали на бетону, а  од 5. до 8. разреда су цртали  на задату тему.  Ученици су показали своје ликовно умеће користећи разне технике.

Граја, осмеси и задовољна лица деце су показала колико је  игра и стваралаштво важно за њихово одрастање. Наравно сви су се лепо забавили.  Носиоци активности били су учитељи и наставници школе.