Поводом обележавања Дечје недеље ученици првог разреда наше школе били су гости Народне библиотеке „Рака Драинац“. Првацима је у библиотеци приређен пригодан програм. За веселу атмосферу и добро расположење деце побринуо се дечји песник Срђан Сиђа Живковић. Дружење са овим песником, ученицима првог разреда, било је веома занимљиво па су активно учестовали у програму и забављали се. Песник Сиђа је својим песмама и шалама измамио дечје осмехе, па су деца радо запевала и заиграла са њим. Деци је највећу радост донео поклон који су добили од библиотеке. Сви прваци наше школе добили су чланске карте како би могли да позајмљују књиге за читање. То је уједно и додатни мотив за ђаке прваке да се још више труде како би што пре научили да читају да би могли по свом избору да позајмљују књиге и сликовнице из библиотеке.