Школско доба остаје најупечатљивије и најбезбрижније и памти се читавог живота без обзира на све обавезе које носи. Спајајући најважније датуме у човековом животу, рођење и полазак у школу, велики писац Иво Андрић је написао да је полазак у школу “септембарска свечаност која је краткотрајна и пролазна, али вечна и неизбрисива јер се обнавља без престанка и траје без краја, широм земље, из нараштаја у нараштај.”

У ОШ “Стојан Новаковић” у Блацу старији другари приредили су 1.9.2017. првацима лепу добродошлицу: пригодне рецитале, песме и скечеве. Добродошлицу првацима пожелела је и директорка школе.

У присуству великог броја родитеља, бака, дека, ђаци прваци су храбро закорачили у нове подухвате следећи своје учитеље.