Народна библиотека „Рака Драинац“ је организовала четврту по реду манифестацију „Блаце Драинцу“. Програмска организација је подразумевала два дела дешавања: први део је организован испред куће Рада Драинца у Трбуњу,  учешћем Новинарске радионице Народне библиотеке „Рака Драинац“ и двојице гостујућих песника Бранка Стевановића и Стевана Митића Тићмија. Други званичнији део програма је реализован у КЦ „Драинац“, где је промовисан  Тематски зборник „Блаце Драинцу 3“, затим су додељене награде за ликовни и литерарни конкурс у три категорије, а на крају су чланови рецитаторских секција средње и основне школе казивали Драинчеве стихове, где је највише пажње привукла најмлађа учесница-рецитатор Јована Илић, ученица шестог разреда, која је рецитовала поему ,,Бајка о Вјазми” Б. Ћопића.