Обележавање Европске недеље програмирања (EuCodeWeek2018) протекло је низом активности од 15. до 19. октобра 2018. године, у знаку вршњачког учења.

Ангажовањем ученика у нашој школи промовисали смо програмирање путем вршњачког учења. Сваки старији ученик је имао задатак да покаже пар једноставних али ефектних корака програмирања млађим ученицима.

Показивање је обухватило више различитих активности у току редовне наставе, али и у склопу слободних наставних активности:
1) показивање програмирања у Skretch-у,
2) показивање интерактивне игре “CodyRoby” специјалним картама,
3) прављење постера за промоцију безбедног коришћења интернета…

Учешће је имало око 200 ученика наше школе (скоро 1/4 од укупног броја), што је веома импозантна цифра активних учесника у обележавању Европске недеље програмирања. У организацији и реализацији учествовали су наставници техничког и информатичког образовања, технике и технологије, информатике, енглеског језика и учитељи.

Може се рећи да је наша школа водећа школа у Топличком региону у обележавању Европске недеље програмирања, у циљу промоције информатичких технологија и лакшег разумевања програмирања.

Организатор Европске недеље програмирања у нашој школи била је Невена Пешић.