У ОШ “Стојан Новаковић” у Барбатовцу организован је јавни час поводом Европског дана језика и Светског дана чистих планина. Учествовали су сви ученици са својим учитељима и наставницима а учешће су узели и предшколци ПУ “Наша радост” – група у Барбатовцу са својом васпитачицом.

Организатори су биле наставница руског језика и наставница ТИО. Циљ овог часа је био да се прикаже корелација млађих и старијих разреда: за млађе разреде маштовитост у ликовном стваралаштву, а за старије разреде познавање страних језика и изражавање креативности и способности ученика у представљању својих знања и познавања страних језика и подршка рециклажи као веома битном сегменту очувања животне средине. Овим часом су ученици желели да скрену пажњу на две ствари:

1. Чувањем матерњег језика као идентитета чувамо од заборава све традиционалне вредности једног народа;

2. Чување шума и околине подизањем свести о рециклажи отпада, како би сачували шуме и дрвеће од сече, јер је свима познато да су шуме “плућа планете Земље”.