У оквиру пројекта „Засади дрво“  реализује се активност „Гледај како растемо“.  Основни циљ је подизање степена информисаности и образовање деце и ученика о  значају очувања животне средине и садње нових стабала. Пројекат је настао кроз сарадњу Ботаничке баште Јевремовац и Министарства  просвете, науке и технолошког развоја –  садњом 200.000 садница четинара.

Ученици првог разреда наше школе су имали част да данас уз помоћ наставнице биологије Оливере Тимотијевић науче прве кораке у очувању животне средине, садњом две саднице Белог бора. Овим чином је наша школа била део пројекта реализованог на територији целе Србије. Акција сађења организована је у периоду од 10 до 12 часова –  24.2.2022.г. у свим основним школама.

Наши прваци ће гајити саднице, чувати их и расти заједно следећих осам година. Биће нам драго да их усликамо заједно на крају осмог разреда!