Домаћин овогодишњег Светопличког Видовданског сабора био је прота Младен Симић. Он је у сарадњи са Удружењем Топличана у Београду организовао једнодневну екскурзију за ученике, добитнике награде на литерарном конкурсу 28.јуна 2017.године.

Награђени ученици из наше школе су Марија Јевтовић, Кристина Симоновић, Вук Спасић, Амор Рамадани, Мина Вељовић и Кристина Маринковић. Они су са својим наставницама српског језика Иваном и Миленом Грујић, као и са осталим добитницима награде били на екскурзији 9.новембра 2017.године. Екскурзија је организована као једнодневни излет који је обухватао обилазак манастира Студенице и Жиче, као и посету Врњачкој Бањи.

На излету су се сви лепо провели и вратили се кући пуни лепих утисака. За ученике је то било искуство више као и корак на путу ка стицању нових знања.