Обајављени су резултати конкурса часописа „Школски зелени прес“, који се бави екологијом и проблемима које треба решавати како би очували своју околину. Конкурс је имао више категорија и подела је била и по старосним групама. Учешће је имао велики број ученика основних и средњих школа из целог балканског региона.

На овом конкурсу су учествовали наши ученици из  Блаца и Барбатовца. Сви радови су им објављени у  часопису, што нам је посебно драго, јер је то знак да наша деца имају високу еколошку свест.

Категорије:

5-6 разред – групни рад:АУТОР: Еко-филм секција из Барбатовца(6 разред: Ивана Бићанин, Милица Матић и Анастасија Милосављевић)РАД „Светле и тамне еко-тачке“

7-8 разред – групни рад: АУТОР: Еко-филм секција из Блаца(7 разред: Милица Аврамовић, Марија Ћурчић, Дуња Миљковић); РАД „Једна јабука на дан, живот нам је радостан“

7-8 разред – појединачни рад: АУТОР: Анастасија Кривокућа РАД „Моја школа за пример другима“

7-8 разред – појединачни рад: АУТОР: Ђорђе Судимац; РАД „Загађена река, без знака живота“

Честитамо нашим вредним ученицима!