1. КРОС РТС-а одржан је 29.11.2021. год. под слоганом „Кроз Србију“.Учествовало је 603 ученика од 1. до 8.разреда. Крос је реализован у складу са епидемиолошким мерама.

Остварени резултати на кросу:

БЛАЦЕ

V разред

1. Владан  Младеновић 51 1. Тара    Терзић 51
2. Лазар    Обрадовић 51 2. Дуња   Ракић 51
3. Лазар  Бошковић и Огњен  Убавић 51

3. Милица Здравковић 51

VI разред

1. Вукач  Цветковић 61 1. Александра Николић 62
2. Огњен  Савић 61 2. Софија  Минић 62
3. Никола Ђорђевић 61 3. Николина  Несторовић 61

VII  разред

Дечаци   Девојчице
1. Никола Вукашиновић 71 1. Анђелија  Јовановић 72
2. Срђан     Радојичић 71 2. Лена    Гајић 73
3. Матија   Дуловић 73 3. Исидора  Дачковић 73

VIII разред

1. Ненад     Николић 82 1. Селена      Судимац 81
2. Милан    Вукомановић 83 2. Наталија   Вукмировић 82
3. Лука       Поповић 82 3. Андреа      Савић 81

КРОС РТС-А  У ШКОЛИ У БАРБАТОВЦУ

У понедељак 29.11. 2021. године одржан је крос РТС-а у Основној школи „Стојан Новаковић“ у Барбатовцу. На кросу је учествовало 25 ученика млађих и старијих разреда, укључујући и предшколце.

Најбржи учесници у млађој категорији били су:

Дечаци: 1)Јован Василијевић, први разред;  2)Јован Миленковић, други разред;  3)Момчило Миливојевић, трећи разред   Девојчице: 1)Јана Миливојевић, први разред; 2)Милица Василијевић, други разред; 3)Лена Весић, предшколац

У старијим разредима најбржи ученици били су:

Дечаци:1)Огњен Милутиновић, шести разред; 2)Синиша Стојановић, шести разред; 3)Лука Симић, шести разред

Девојчице: 1)Анастасија Милосављевић, осми разред; 2)Милица Матић, осми разред:  3)Милица Пејчић, седми разред

Учествујући на кросу, доприноси се јачању спортског духа, те све похвале заслужују сви ученици који су учествовали на кросу. Крос је организовао Младен Минић, наставник физичког васпитања. У спровођењу кроса учествовали су и наставници: Љубица Терзић, Милена Грујић, Бранимир Лапчевић и учитељица Виолета Козић.

КРОС РТС-А  У ШКОЛИ У ГОРЊОЈ ДРАГУШИ

У издвојеном одељењу у Горњој Драгуши у школском дворишту је  одржан крос РТС-а. У кросу су учествовали сви ученици од првог до осмог разреда. Прво место је освојио ученик осмог разреда Данило Игњатовић, друго место је освојио ученик седмог разреда Никола Ђукић, а треће место је освојио ученик петог разреда-Стеван Врекић.

Ученици у Попови и Вишеселу као учесници крос РТС-а.