Народна библиотека”Рака Драинац” Блаце, је 3.10.2022. поводом Дечје недеље приредила  ученицима четвртог разреда ОШ”Стојан Новаковић” Блаце,  књижевни сусрет са Бојаном Љубеновићем, сатиричарем и писацем из Београда, који је аутор  више књига афоризама, сатиричних прича и књига за децу.

Овогодишња Дечија недеља биће реализована од 3. до 9. октобра 2022. Циљ обележавања Дечије недеље јесте скретање пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима.

Дечија недеља се сваког октобра реализује и у општини Блаце с циљем побољшања положаја детета уз подизање одговорности околине за њихово квалитетно одрастање.

Стога ће ове године, Дечја недеља бити обележена под слоганом:

ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА!?