27. октобра, у оквиру обогаћеног једносменског рада – Ликовна колонија, одржана је радионица под називом ,,Јесењи плодови“. Учитељица Мина Ракоњац је од самог почека у улози јесени. Поновљено је све оно што знају о овом годишњем добу, када почиње, које промене се дешавају у природи.
Након тога, на припремљеној јесењој позорници уследила је драматизација текста ,,Јесен у повртњаку“, коју су извели присутни ученици трећег и четвртог разреда. После изведбе разговарали смо о причи, воћу и поврћу, као и свим плодовима које доноси ово златно годишње доба.
 Ученици добијају упутства за рад. Свака група, односно пар ученика добија подлогу, салвете и папир. Раде према задатој боји и воћкици. За додатну мотивацију слушали су Вивалдијеву композицију Јесен. Након завршеног задатка свака група је представила свој рад. Радионица је завршена сликањем ученика и њихових радова у јесењем раму.
Радионици су присуствовале учитељице Гордана Смиљковић и Гордана Милојевић