Информисање јавности о значају учења језика, подстицање жеље за учењем језика и промовисање језичког и културолошког богатства Европе основни је циљ обележавања Европског дана језика, који се на иницијативу Савета Европе обележава као догађај од великог значаја сваког 26. септембра од 2001. године.

У недељи обележавања овог догађаја, ученици млађих разреда су се забавили палиндромима у српском језику, а ученици старијих разреда у српском и енглеском језику, као и пословицама и изрекама у српском и енглеском језику и њиховим сличностима. Ученици старијих разреда су се кроз квиз занимљивости сусрели са интересантним информацијама у српском језику, као и у страним језицима који се у нашој школи изучавају – руском и енглеском.

Порука ” Важно је учити језике” била је тема игре језичког детектива, тј. квиза препознавања на ком језику, од 25 европских језика, је написана.

Активности су спровеле наставнице српског, руског и енглеског језика.