Ученици наше школе заједно са професорима српског, руског и енглеског језика уприличили су у школској библиотеци пригодан програм поводом обележавања 26. септембра, Европског дана језика. На овакав начин пружена им је могућност да сазнају занимљиве податке о језицима које уче у нашој школи, али и о обичајима и култури народа који их користе. Читали су поезију на српском, руском и енглеском језику, преводили пословице и мудре мисли које потичу из ових земаља и слали важне поруке својим вршњацима из других држава.

Обележавање овог значајног дана улепшали су и наши ученици који тек уче прва слова енглеског и руског језика.

Савет Европе установио је 26. септембар као Европски дан језика са циљем да информише јавност о значају учења језика, подстиче жељу за учењем језика, промовише језичко и културолошко богатство Европе и обележава се као догађај од великог значаја од 2001. године.