Насиље је нажалост у данашње време веома распрострањена друштвена појава па тако све чешће је присутно и међу ученицима свих узраста. Поред свима познатог физичког, психичког  и сексуалног насиља у данашње време је све више заступљено и дигитално насиље. У школском окружењу међу децом је то посебно честа појава коју су истакли и припадници полиције који су за ученике 5. и 6. разреда 01.03.2023. год. одржали предавање на тему „ Насиље као негативна друштвена појава и безбедно коришћење интернета и друштвених мрежа“. Посебан акценат у току предавања је био на упознавању ученика са врстама насиља (дигитално насиље посебно јер је примећен пораст), начину како могу да спрече ширење насиља, коме могу да се обрате ако до насиља дође и као најбитнија порука коју су предавачи пренели деци је да на насиље никада не одговарају насиљем. Предавање су ученици пажљиво пратили и учествовали одговарајћи на постављена питања. Предавање су одржали школски полицајац Иван Арсенијевић и  Маја Јоксимовић припадник ОКП – ПУ Прокупље а поред њих предавању су присуствовали Милијана Стојковић официр ПС Блаце и  Кристина Вукашиновић полицијски службеник у ПС Блаце као и предметни наставници ученика 5. и 6. разреда.