У свету се 22. април, Дан планете Земље, обележава низом манифестација, са циљем повећања  свести људи о угрожености животне средине.

И у нашој основној школи одржано је низ активности поводом Дана планете земље. Учитељи 3. и 4. разреда (Горица Убавић, Мирјана Тодоровић, Добрила Брадић, Весна Миленковић и Ивица Смиљковић) одржали су ликовну радионицу и на тај начин указали на значај очувања планете.

Ученици 6.разреда и наставница биологије Оливера Тимотијевић одражали су радионицу о енергетској ефикасности ученицима другог разреда.

У Дому здравља у Блацу одржано је едукативно предавање о екологији и здрављу којој су присуствовали ученици који су се определили за изборни предмет Чувари природе. Ученици су са здравственим радницима начинили пано и указали на мере превенције очувања и заштите животне средине.

Ученици су организовали и еко-патролу у којој су чистили град и показали колико је важно бринути се о средини у којој живимо.