Ученици, наставници и учитељи наше школе обележили су 22.4.2018. Светски дан планете Земље низом активности. Активности су почеле у пет до дванаест што симболично означава да је последњи час да се планета спаси. Циљ је да се скрене пажња на значај њеног очувања и на опасност која прети живим бићима на Земљи.

Ученици нижих разреда су прошетали у костимима који су асоцирали на значај очувања зеленила и показали колико је природа моћна. Носили су пароле које говоре о значају очувања животне средине.

Данашњој акцији придружили су се и млади извиђачи ове школе који су са својим наставницима географије направили излет у природи и разговарали о очувању шума.

Најкреативнији ученици биће награђени, а сви учесници ће имати један заједнички излет.

У дворишту школе ученици су посадили биљке. Данашња акција има за циљ јачање еколошке свести ученика.
Носиоци данашњих активности су: Оливера Тимотијевић, Слађана Вељовић, Боривоје Петровић, Драган Ћирковић, Гордана Милојевић, Мирјана Тодоровић, Горица Убавић, Добрила Брадић, Јелица Анђелковић, Гордана Милошевић, Љиљана Јозић, Зорица Миладиновић, Владица Драгићевић.