У оквиру манифестације “Месец књиге”, у школи је одржана представа “Разговор са писцима”. Представа је настала по идеји библиотекарке Марије Ристић у сарадњи са наставницама српског језика Весном Симић и Бранкицом Милић и учитељицом Биљаном Симић.

Циљ представе био је оживљавање писаца и духа старих времена, како би се садашњим генерацијама ђака приближило њихово стваралаштво и развила љубав према књигама.

У улози писаца нашли су се ученици: Наталија Павличевић (као Доситеј Обрадовић), Михајло Миленковић (као Вук Караџић), Ленка Ћојбашић (као Бранко Радичевић), Амор Рамадани (као Ђура Јакшић), Вељко Коцић (као Јован Јовановић Змај), Никола Миљаковић (као Бранислав Нушић), Милица Јовић (као Иво Андрић), Бојана Илић (као Десанка Максимовић). Током програма стихове су казивале Мина Вељовић и Анђела Матић, а у улози водитеља нашла се Анастасија Портић.