Широм света се 8. септембра обележава Међународни дан писмености. УНЕСКО је 17.новембра 1965. прогласио 8.септембар Међународним даном писмености. Овај празник је први пут обележен 1966. Његов циљ је да се истакне важност писмености за појединце, заједнице и друштво.

И у нашој школи се сваке године обележава овај дан и укључују ученици који основе писмености стичу кроз програм основне школе. На прикладан и занимљив начин у библиотеци је организована радиониоца из области правописа са циљем да се укаже на правилну употребу речи. Ученици су одрадили флајере на којима су истакли правилно писане речи, а онда на одмору поделили друговима и другарицама, како би им указали на важности правописа.

Реализатори овог часа су професор српског језика Ивана Грујић, библиотекар Марија Ристић и ученици одељења VIII3.