Сваке године се 22. марта обележава Светски дан вода са циљем да се становници Земље подсете колико је вода значајна и да многи крајеви немају довољно воде за пиће.

И ове године у нашој школи Данијела Спасић, медицински радник Дома здравља Блаце, скренула је пажњу ученицима целодневног боравка на важност заштите вода и  да је веома важно користити исправну воду за пиће. Она је ученицима поделила флаширану воде.

Наставница хемије Соња Радивојевић и учитељица другог разреда Биљана Симић одржале су заједнички час на тему “Значај воде”. Ученици седмог разреда су уз помоћ другара из другог разреда извели низ експеримената.  На овај начин су ученици прошири своје знање и показали  колико је вода значајна за живот.