Еколошко друштво „Зелена планета” из Блаца невладина је организација чији је циљ развој еколошке културе и свести код деце и одраслих. У протеклих 17 година оснивачи и чланови овог друштва су и ученици ОШ „Стојан Новаковић” из Блаца и њихова наставница биологије Оливера Тимотијевић.

У времену када се људи не брину за околину, загађују је и не мисле да је треба оставити потомцима, деца их својим примером уче како се треба понашати.

Ова организација је реализовала бројне пројекте, а последњи у низу зове се „Од цвећа до дрвећа“ и на конкурсу Општине Блаце је добила је средстава за набавку садница за унапређење животне средине и озелењавање школе и града. Планира се набавка егзотичних дрвенастих и зељастих биљака.

Пројектне активности су започете и биће реализоване у јуну. Школско двориште и унутрашњост школе је прави мали рај у коме уживају ученици и запослени.