1.9.2021.године је посебан дан за блачко школство јер су у Врбовцу и Стублу отворене две нове школе захваљујући локалној самоуправи која је издвојила средства за реновирање и опремање истих. Отварању ових школа су присустволаи и представници Локалне самоуправе. Њима се данас захвалила директорка Марија Ћурчић, као и председницима месних заједница на чију иницијативу су ове школе отворене.

Директорка је овом приликом пожелела да оваквих школа буде што више и да ће се увек давати подршка отварању нових школа у селима, где год буде постојала воља и  жеља  мештана и локалне самоуправе. Велику захвалност је изразила МЗ Врбовац и Стубал и родитељима који су жељели да њихова деца крену у ове школе, јер се на овај начин исказује велика важности школе у једном селу, како би наставило да живи уз младе нараштаје. Посебно је велики и значајан тренутак за мештане ових села у којима су школе отворене после више година: Врбовац -после 20 и Стубал- после 6 година, а данас је у Врбовцу двоје ученика и у Стублу је поред основаца и група предшколаца.

Деци желимо срећан почетак у новим школама, уз жељу да буду добри, вредни и одлични ђаци.