У нашој школи је одржан први скај час, под називом “Skype programming”. Повод је био обележавање светске недеље програмирања Hour Of Code (9-15.12.2019), који се неколико година уназада организује у нашој школи.

Идеја је била организација часа програмирања на мало другачији начин и у ОШ „Стојан Новаковић“ у Блацу (Србија) и ОШ Водњан у Водњану (Хрватска) – које већ имају сарадњу. По договору наставница информатике, реализован је скајп сат порограмирања за ученике седмог и осмог разреда обеју школа.  Концепт је био наизменично предавање и модерирање скајп часа од стране наставница Невене Пешић из Блаца и Ведране Кетелеш из Водњана.  Сат је имао интеракцију свих  учесника, што је дало једну ведру и занимљиву ноту у раду и решавању задатака.

Циљ  је био да у оквиру васпитно-образовног процеса, ученици на што лакши и занимљивији начин схвате и науче основе програмирања. На крају скајп часа, наставнице су поделиле сертификате свим учесницима о успешном  учешће у сату програмирања.