Дана 05.5.2022. године  гости наше школе били су колеге из Средње  млекарске школе из Пирота  са циљем да одрже презентацију своје школе нашим ученицима VIII разреда са жељом да  што лакше изаберу своје будуће занимање. Презентацији су држале Драгана Ђорђевић (професор социологије са правима грађана) и  Љиљана Илић  (професор  технологије пекарства)  а  присуствовали су сви ученици завршног разреда у Блацу (90 ученика) са својим предметним наставницима код којих су имали час.

Ученицима је дато обавештење о профилима који постоје у овој школи :

• Ветеринарски техничар – четврти степен
  • Техничар за биотехнологију – четврти степен
  • Прерађивач млека – трећи степен
  • Пекар – трећи степен

Ученици су добили информације о свим профилима појединачно . На крају презентације наши ученици су имали могућност да питају све што их интересује о школи као и о појединачним профилима.

Такође ученици су добили информације и о Дому ученика који је намењен ученицима њихове школе и о погодностима домског смештаја.