Дана 18.5.2022. године  гости наше школе били су колеге из Средње  из Бруса  са циљем да одрже презентацију своје школе нашим ученицима VIII разреда са жељом да  што лакше изаберу своје будуће занимање. Презентацији је  одржана свим ученицима завршног разреда у Блацу ( 90 ученика ).

Ученицима је дато обавештење о профилима који постоје у овој школи :

• Четворогодишњи образовни профили
  • -Гимназија- општи тип
  • -Гимназија за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику
  • -Финансијско рачуноводствени техничар
  • -Туристички техничар
  • Трогодишњи образовни профили
  • -Конобар
  • -Кувар

Ученици су добили информације о свим профилима појединачно . Школа поседује три савремено опремљена кабинета за информатику, као и кабинете за математику, историју, географију, стране језике, српски језик, хемију, физику, биологију, агенцијско пословање.

Ученици који упишу конобаре или куваре обављају праксу у специјализованим кабинетима у школи и у угоститељским објектима у Брзећу, Копаонику и Брусу.

На крају презентације наши ученици су имали могућност да питају све што их интересује о школи као и о појединачним профилима.