Дана 12.5.2022. године  гости наше школе били су колеге из Средње  техничке школе из Трстеника  са циљем да одрже презентацију своје школе нашим ученицима VIII разреда са жељом да  што лакше изаберу своје будуће занимање. Презентацији су држали Драган Меселџија (професор практичне наставе), Нада Белоица (професор  стручних предмета из области машинства) и Горан Јовановић (професор историје), а  присуствовали су сви ученици завршног разреда у Блацу (90 ученика ).

Ученицима је дато обавештење о профилима који постоје у овој школи :

• Техничар за компјутерско управљање ЦНЦ машина
  • Машински техничар моторних возила
  • Оператер машинске обраде
  • Електротехничар рачинара
  • Техничар мехатронике
  • Пословни администратор

Ученици су добили информације о свим профилима појединачно.

Такође, је нашим ученицима представљен Дом за смештај ученика средњих школа који постоји у Трстенику, образложено им је шта дом све садржи као и цена на месечном нивоу.

На крају презентације наши ученици су имали могућност да питају све што их интересује о школи , појединачним профилима као и о дому.