У четвртак, 14. 04. 2022. године у школском ресторану ОШ „Стојан Новаковић“ организован је родитељски састанак коме су присуствовали родитељи ученика осмог разреда, у оквиру професионалне оријентације ученика.

Присутним родитељима су се обратили чланови Тима за презентацију Средње школе у Блацу, председник општине Блаце Иван Бургић  испред локалне самоуправе и бивши ученици који су похађали Средњу школу у Блацу.

Родитељи су имали прилике да чују које смерове нуди Средња школа Блаце, какве су предности уписа ученика, који су услови уписа и све битне информације везане за упис ученика у први разред средње школе. Од бивших ученика ове школе имали су прилику да чују њихова искуства, колико им је знање стечено у овој школи помогло у лакшем сналажењу на разним факултетима и у различитим областима, затим какве резултате су постизали на такмичењима итд.

Такође, родитељи су имали прилику да питају и дискутују, како са професорима тако и са председником Општине о свим битним питањима.