Ученици и учитељи целодневног боравка су у оквиру радионице „Јесење чаролије“ одрадили занимљив кутак. Радионица је тематски, у оквиру  јесени и очувања природе повезала две области, које се организују у оквиру редовне наставе: Народна  традиција и Еколошка секција.

Ученици су уживали у изради јесењег кутка и кроз израду сваког дела су имали прилику да воде разговоре о материјалима за израду, али и о материјалима за израду зимнице. Ученици су били активни и заинтересовани за рад, јер им је тема веома блиска. Свако дете воли у јесен да помаже својима у спремању џемова и ајвара, јер то највише воле да једу. Колеге учитељи и наставници, који су долазили у целодневни и видели изложене радове,  честитали су на идеји.

Највећа награда реализаторима радионице је што свако (ко је пролазио поред  јесењег кутка) је пожелео  да окрене паприку на шпорету или да завири у лончић и види шта се крчка!