Културни центар „Драинац“ Блаце у сарадњи са општином Блаце, 8. И 9. Марта организовао је традиционални Сајам рукотворина.

Сајам рукотворина посетили су ученици млаших разреда са својим учитељима. Ученици су присуствовали отварању сајма уз пригодан културно-уметнички програм. Након отварања ученици су обишли штандове великог броја излагача. Наша Школа је представила свој штанд, који су осмислили и уредили ученици са својим учитељима и наставницима. Штанд је био креативно и лепо осмишљен са паноима, сликама, цртежима и радовима ученика, потом предметима из прошлости осликане разним техникама. На штанду су били изложени и ручно направљени украсни предмети. Све је осмишљено и урађено у духу народне традиције.

Кроз овај сајам наша школа је показала колико нам је вашна наша традиција, наше уметничке вредности. Ово је један лепа прилика да талентована деца презентују своје умеће.