ОШ „Стојан Новаковић“ је учествовала на манифестацији коју организује Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са Министарством за заштиту животне средине у оквиру пројекта „Улога ученика у заштити животне средине“. Манифестација је одржана у гимназији „Стеван Сремац“ у Нишу.

Пилот пројекат, чији је потписник и наша школа је започео потписивањем протокола 29.9.2021. године. Потписивању протокола поред представника наше школе, присуствовали су и представници локалне самоуправе. Тиме је ОШ „Стојан Новаковић“ Блаце сврстана у једну од 29 школа у Србији којој су приоритет еколошка едукација и поправљање квалитета животне средине.

Манифестација је обухватала представљање школских пројеката и учествовање ученика у квизу знања. Наша школа је на челу са наставницом биологије Оливером Тимотијевић и петоро ученика: Саром Милованчевић, Ољом Гајић, Ивом  Грујић, Филипом Јовановићем и Еном Аксић освојила завидних 74 поена од максималних 100.

Сви учесници манифестације су од организатора добили пригодне поклоне.