Полазак првака у школу је велики корак за децу и њихове родитеље. Зато је битно да се од малих ногу упознају са свим институцијама друштва, које им требају и значе за свакодневни живот. Једна од њих је и полиција, важна да би се свако дете осећало безбедним и сигурним. Тим поводом су представници П.С. Блаце –Иван Арсенијевић (полицајац за рад у заједници и школски полицајац) и Милијана Стојковић (Официр полиције) посетили наше ђаке прваке. У сваком одељењу првог разреда, су одржали предавање на тему „Упознај полицију“. Ђаци-прваци су била заинтересовани и мотивисани; постављали су многа питања на која су добијали одговоре примерене њиховом узрасту.

Свако је дете било укључено у дискусију, чиме су показали да су од малих ногу спремни да се едукују и формирају нова сазнања о својој околини.