У издвојеном четвороразрденом одељењу у Пребрези одржана је на часу ликовног  креативна радионица поводом великог хришћанског празника Ускрса. Присуствовали су и ученици из Попове, а организатори су учитељице Душица Ракоњац и Сунчица Радосављевић и вероучитељ Вучко Николић. У раду и стварњу васкршње чаролије учествовали су и родитељи.
Ускрс је обележен и у школи у Међухани. Ученици су од картона за јаја правили  дивне корпице за чуваркућу. У изради су активно учествовали родитељи, ученици, учитељи и помоћни радник. Носиоци активности биле су учитељице: Драгана Ковачевић, Слађана Раичевић и Зорица Миладиновић.
Овај празник обележили су и ученици из Сибнице и учитељице Милијана Ђорђевић и Марија Чорбић.
Учитељице Мирјана Тодоровић, Горица Убавић и Добрила Брадић, вероучитељ Вучко Николић и ученици 4. разреда су такође обележили предстојећи празник, Ускрс.