Ученици из Барбатовца који у оквиру Обогаћеног једносменског рада похађају активност Talking Culture посетили су у нишкој галерији Синагога изложбу посвећену винчанској култури и Светосавски сајам књига у Официрском дому.

Кроз изложбу “Винчанска жена – мит, богиња, мајка” и представљање неолитских и винчанских фигурина од којих су неке откривене у нашем окружењу, љубазни водичи су нашим ученицима представили друштвена, привредна, култна и естетска обележја неолитске популације. Млађи ученици су се први пут сусрели са овом темом, старији су били у прилици да се на практичним примерима присете наученог градива, а родила се идеја да културу и наслеђе свог краја представе вршњацима у иностранству. Након посете галерији, ученици су посетили и Светосавски сајам књига и допунили своје библиотеке понеким интересантним насловом.