Ученици одељења II/3 ОШ„Стојан Новаковић“, са својом учитељицом Биљаном Симић, присуствовали су XVII фестивалу „Витезово пролеће“који је одржан у Сава центру. Том приликом ученици су преузели своје награде, књиге и дипломе, које су освојили за ликовне радове на овогодишњем ликовно-литералном конкурсу дечијег часописа „Витез“.

Ученици су после преузимања награда били у прилици да са децом из целе Србије, уживају у лепом и богатом културно-уметничком програму у коме су учествовали многобројни писци: Матија Бећковић, Слободан Станишић, Радомир Андрић, Милован Витезовић и други. Деци се веома допао наступ хора „Чаролија“, Душана Свилара и БореЂорђевића. У програму су учествовали и Мари-Мари са својим дечијим хором, Биља Крстић са групом Бистрик, Ивана Јордан имноги други.

Награђени ученици:Маша Вељовић, Катарина Милетић, Софија Ракићевић, Сара Радојичић,Михајло Грбић, Лука Грујић.