У Основној школи Стојан Новаковић у Блацу одржана је промоција прве збирке песама ученика ове школе. Стихове на промоцији говорили су ученици чије се песме налазе у збирци. Идеја за издавањем овакве збирке потекла је од ученичког парламента основне школе Стојан Новаковић у Блацу.

Збирка је издата захваљујући пројекту ЛАП-а , уз подршку локалне самоуправе. У збирци се налазе песме пет ученика наше школе: Анастасије Ђинђић, Вање Велимировић, Ине Ћирић, Марка Јелића и Наталије Павличевић,
На пројекту је учестовао тим који чине: Данијела Николић, Весна Миљаковић, Весна Јовановић, Јелица Анђелковић, Весна Симић, Ивана Петровић, Немања Кричак, рекла нам је Ивана Петровић.
Збирка песама ученика основне школе Стојан Новаковић из Блаца, продаје се по цени од 300 динара а сав новац иде у хуманитарне сврхе као помоћ ученицима ове школе слабијег материјалног стања.
Након ове, следи и промоција у Народној библиотеци у Житорађи.

Извор: http://www.blaceinfopress.rs/toplicki-okrug/u-o-s-stojan-novakovic-u-blacu-promovisana-zbirka-pesama-ucenika-os-stojan-novakovic/