У оквиру часа посвећеном Европској ноћи истраживача, ученици II/4 основне школе “Стојан Новаковић” били су у прилици да виде како настаје живот у капљици барске воде и да се упознају са светом микроорганизама.

Кроз занимљиве чињенице које им је представила наставница биологије Оливера Тимотијевић, ученици су били у могућности да микроскопом посматрају кретање ових голим оком невидљивих праживотиња и подсетили се зашто је важно одржавати личну хигијену. Ученицима је наука о живим бићима представљена у складу са њиховим узрастом, а сами ученици су били веома радознали и имали су прегршт питања о животу биљака и животиња.

Европска ноћ истраживача има за циљ популаризацију науке и учење кроз забаву и обележава се последњег петка у септембру у свим већим градовима Европе.