На иницијативу Ученичког парламента и Хуманитарног тима крајем јануара 2021.године покренута је хуманитарна акција сакупљања новца за куповину бицикла материјално угроженим ученицима наше школе који путују из сеоских средина где нема јавног градског превоза. Добровољним донацијама ученика и радника наше школе сакупљено је довољно новца за куповину три бицикла.

Бицикле су дониране следећим породицама:

• Породици Јочић из Попове, која има троје деце
  • Породици Шљивић из Попове која има троје деце
  • Породици Врекић из Сварча , која има троје деце

Основна школа „Стојан Новаковић“ традиционално реализује бројне хуманитарне акције, јер емпатија и саосећање које развијамо код деце представљају темељ на коме ће се развити осећај потребе за друге. Не рађамо се хумани, хуманост се развија васпитањем. Ако децу од малих ногу учимо да  чине добро без очекивања да за то добро дело добију награду или похвалу, велике су шансе да ће постати солидарни одрасли. Због тога је изузетно важно да децу учимо да буду брижни и саосећајни људи, који ће у чињењу доброг имати личну сатисфакцију.