Школска слава Савиндан свечано је обележена и у нашој школи као и у свим школама широм Србије. Иако је недеља и ученици и запослени су се окупили у школи како би обележили овај радосни дан. У просторијама школе свештеник је освештао славски колач и честитао славу пожелевши срећу и здравље. Домаћин овогодишње славе је породица Мијовић. Колачарство је за идућу годину преузела породица Милић.

У Културном центру ” Драинац” одржана је светосавска академија коју су припремили ученици блачке основне и средње школе са својим професорима Бранкицом Милић, Горданом Ђорђевић, Иваном Вукмировић, Миљаном Петровић и  Дарком Стевићем. Техничку подршку им је пружио професор Дејан Томић. Сценографију за приредбу је одрадила наставница Светлана Јевремовић.