Едукативни програм „Шта знаш о пубертету“

Едукативни школски програм „ Шта знаш о пубертету“ одржан је и у ОШ Стојан Новаковић“ Блаце, 22.03. 2023. године  преко Gugl Meet-а, у два термина. У 16 часова за девојчице петог разреда, а у 17 часова за девојчице шестог разреда. Сви родитељи, девојчица које су пратиле предавање, претходно су потписали сагласност. Неке девојчице су овај едукативни програм пратиле заједно са својим родитељима.

Утисци девојчица које су слушале предавање били су веома позитивни. Предавач је ученице заинтересовао за тему јер је предавање било поткрепљено примерима из свакодневног живота  а сврха програма је била едукација девојчица о психофизичким променама које настају током пубертета као и образовање девојчица о хигијени жена и нега у пубертету.

Програм је реализован стручно и квалитетно уз подршку и координацију школе. Захваљујемо се реализатору програма Александри Стојановић.