Програм “Шта знаш о пубертету” је инициран и развијен од стране Procter&Gamble компаније и изводи се у континуитету већ 11 година. Овај програм је одобрен од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Завода за унапређивање васпитања и образовања да се спроведе у свим основним школама широм Србије.

Сврха овог програма је едукација девојчица о психофизичким променама које настају током пубертета, као и продубљивање стечених знања о овој теми, које су усвојиле кроз регуларно градиво.

Едукативни школски програм „Шта знаш о пубертету“ одржан је и у нашој школи 14.4.2022.г у 17 сати преко Gugl Meet-а. Девојчице  шестог разреда су пажљиво пратиле предавање и одговарале на питања. Сви родитељи девојчица које су пратиле предавање су потписали сагласност. Програм је реализован стручно и квалитетно уз подршку и кооординацију школе.