Ученици шестог и седмог разреда наше школе, као и учесници секције из физике, успешно су припремили и извели јавни час из физике дана 08.12.2017. године под називом “Пут око света”.

У оквиру поменутог јавног часа, ученици су представили изуме из Кине, Старе Грчке, Италије, Египта и Србије. Међу изумима се нашла полуга, сијалица, колица са једним точком, фотографија, брава, као и клавир, ронилачко одело, катапулт, барут, Пупинови калемови и многи други. Ученици, одевени у стилу земље коју су представљали, објашњавали су посетиоцима на који начин је сваки изум повезан са физиком, односно који су физички закони заслужни за функционисање истих. Међу посетиоцима се нашао велики број деце, запослених, али ни родитељи нису изостали. Јавни час је и медијски пропраћен у локалним медијима.

Неопходно је напоменути да овај јавни час неби успео без великог ангажовања ученика и њихових родитеља и наставнице Дијане Крсмановић.