Основна школа „Стојан Новаковић“ добила је од Савеза за школски спорт Србије спортску опрему и реквизите за потребе наставе физичког и здравственог васпитања у матичној школи и школа на терену. Ова донација обухвата: две кошаркашке табле са обручима и мрежицама, два рукометна гола са мрежама, једну мрежу за одбојку са шпанерима и по десет лопти за рукомет, одбојку, фудбал и кошарку.

С обзиром на то да школа има дугогодишњу добру сарадњу са Спортском халом „Чика Душко Јовановић“, као и то да се велики део наставе физичког и здравственог васпитања одвија управо у хали, директорка школе Марија Ћурчић одлучила је да се спортској хали уступе на коришћење две кошаркашке табле и два гола.

Основна школа „Стојан Новаковић“ и Спортски центар су увек имали добру сарадњу и та сарадња се и овим гестом наставља.