Чланице Еко-тима „Зелени путоказ“: ОШ „Стојан Новаковић“ Блаце и Дом здравља Блаце су имале сарадњу поводом обележавања Светског дана прве помоћи.

Тим поводом је медицинска сестра Драгана Радивојевић одржала  час прве помоћи у одељењу учитељице Биљане Симић. Ученици одељења III/3 су били у прилици да виде и науче како треба реаговати у случају разних повреда, опекотина, крварења, колабирања. Медицинска сестра им је дала низ савета како да у појединим ситуацијама помогну себи или другима. Ученици су били веома заинтересовани, пажљиво су слушали предавање и активно учествовали у демонстрирању неких ситуација у којима је потребно указати помоћ. Најинтересантније им је било демонстрирање како се помаже лицу у несвести, како се ради масажа срца и како се даје вештачко дисање које им је медицинска сестра приказала на моделу (лутки).

Ученицима се час веома допао јер су стекли нека нова и корисна знања из прве помоћи.