Школска слава Савиндан свечано је обележена у Основној школи “Стојан Новаковић” уз поштовање свих прописаних епидемиолошких мера.

Ученици свих разреда провели су по сат времена у својим учионицама, са својим одељењским старешинама у разговору о лику и делу највећег српског просветитеља, Светог Саве. Путем разгласа имали су прилике да послушају приче, песме и игроказе у оквиру приредбе која је снимљен тим поводом. У реализацији приредбе учествовали су ученици млађих разреда са учитељицама Мирјаном Тодоровић, Слађаном Лозанац и Јелицом Анђелковић, као и ученици старијих разреда са наставницама српског језика Иваном Грујић, Весном Миљаковић и Весном Симић. Техничку подршку им је пружио наставник информатике Милан Кричак.

У канцеларија директора, у најужем кругу, свештеник је освештао славски колач и честитао славу пожелевшу срећу и добро здравље свима. Домаћин овогодишње славе била је породица Милуновић, а колачарство за идућу годину преузела је породица Николић.